اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

قزوین، بلوار نوروزیان
‌ نبش حکمت ۲۰ . پلاک ۱۳۸ طبقه ۳ واحد ۷

تماس : ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۶ ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۵
info[at]evanab.com

تصفیه و انتقال آب ، مروری بر انتقال آب ، آشنایی با تصفیه آب

تصفیه و انتقال آب ، مروری بر انتقال آب ، آشنایی با تصفیه آب

انتقال آب و تصفیه آن، بعنوان یکی از حیاتی ترین منابع در کره‌ی زمین، از جمله مهم ترین امور در بسیاری از صنایع محسوب می‌شود. لازم است بدانیم تنها 2.5% از کل آب موجود در کل کره زمین غیرنمکی بوده که دو-سوم آن محصور در کوه‌های یخ و یخچال‌های قطبی می‌باشد، حدود یک‌پنجم از این 1% باقیمانده، در مناطق دورافتاده و غیرقابل دسترس قرار دارد که ظاهر شدن آن به صورت باران‌های فصلی آن را غیرقابل استفاده می‌نماید. کل ذخیره‌ی آب قابل استفاده در جهان حدود 35 میلیون کیلومتر مکعب با برداشت آب سالیانه 3700 کیلومتر مکعب تخمین زده می‌شود.


اگرچه آب، یکی از فراوان ترین عناصر حیاتی موجود در زمین تلقی می‌گردد، نیاز روزافزون به آن در زمینه‌های مختلف از قبیل بهداشت، مصارف آشامیدنی و خانگی، صنعت و کشاورزی ایجاب می‌نماید که جهت مدیریت و بهینه‌سازی مصرف آب و به حداقل رساندن اثرات محیطی مخرب ناشی از مصرف آب یک مجاهدت گسترده صورت گیرد؛ در ادامه به صورت اختصاصی به بحث انتقال آب و جابجایی آب خواهیم پرداخت.

آب در صنعت

اندیشه نوین آب اوان، در زمینه انتقال آب و تصفیه آب نیز فعالیت‌هایی دارد. در ادامه بیشتر از کاربرهای این تکنولوژی ها بخوانید...

انتقال آب ، کشاورزی و صنعت

کشاورزی و صنعت با مصرف به ترتیب 70% و 20% از  کل ذخایر آب موجود، بزرگ‌ترین زمینه‌های مصرف این مایع حیاتی به شمار می‌روند، 10% باقیمانده در اختیار مناطق شهری قرار دارد. بر اساس مطالعه‌ای که توسط مؤسسه‌ی بین‌المللی مدیریت آب صورت گرفته، حدود 1.2 میلیارد نفر معادل یک‌پنجم از کل جمعیت کره زمین در مناطقی ساکن هستند که با بحران کمبود آب مواجه‌اند، علاوه بر این برای یک جمعیت حدود 1.6 میلیارد نفری به دلایل اقتصادی ، عدم کافی بودن منابع مالی یا ظرفیت انسانی، امکان پاسخگویی به نیازهای آبی وجود ندارد، عوامل فوق‌الذکر مؤید اهمیت ویژه‌ی سرمایه‌‌گذاری گسترده در بخش آب و انتقال آن می‌باشد.