اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

قزوین، بلوار نوروزیان
‌ نبش حکمت ۲۰ . پلاک ۱۳۸ طبقه ۳ واحد ۷

تماس : ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۶ ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۵
info[at]evanab.com

آشنایی با شیر هوا خلاشکن ،کاربرد شیر هوا خلاشکن در صنعت

آشنایی با شیر هوا خلاشکن ،کاربرد شیر هوا خلاشکن در صنعت

آشنایی با شیرهوا دیسکی (شیر هوا خلاشکن) ، شیر هوا خلاشکن چه کاربردی دارد ، مروری بر شیر هوا خلاشکن

Large orifice Valves/Vacuume Breaker Air Valve

شیر هوا خلاشکن در خطوط انتقال ، در نقاطی که احتیاج به تزریق حجم هوای بسیار زیاد به درون خط باشد و نتوان این حجم هوای مورد نیاز را از مسیرهای هوای معمولی تامین نمود کاربرد دارد

شیر هوا خلاشکن مجهز به یک سیستم کنترل سرعت باز و بسته شدن دیسک است که متشکل از یک سیلندر ، پیستون و تنظیم کننده سرعت جریان هوا برای کنترل می باشد. در صورت بروز خلا در خطوط لوله دیسک شیر هوا خلاشکن به سرعت باز شده و بعد از رفع خلا و افزایش فشار نسبی داخل خط، دیسک با سرعت قبل تنظیم و آرام می بندد . دیسک در شیر هوا خلاشکن به محض رسیدن به فشار منفی 0.05 BAR شروع به باز شدن کرده و در فشار منفی 0.2 BAR کاملا باز می شود . چون شیر اصلی فقط امکان ورود هوا به داخل خط لوله را بوجود آورده و توانایی خروج هوا از خط لوله را دارا نمی باشد به منظور رفع این عیب برای امکان ورود و خروج هوا در حجم های پایین مورد نیاز در خطوط ، شیر هوا خلاشکن با یک شیر کشویی و شیر هوای تک محفظه دو روزنه نیز مجهز می گردد .این محصول قابلیت خروج هوا در حجم پایین را برای خطوط و شیر اصلی فراهم میکند.

شیر هوا خلاشکن

مزایای شیر هوا خلاشکن

امکان گشودگی کامل شیر در فشار منفی (0.2 BAR)

بالا بودن حجم هوای ورودی به خط

امکان ساخت در ابعاد بزرگ

محدودیت های شیر هوا خلاشکن

الزام به نصب شیر جداکننده قطع و وصل مستقل

شرکت میراب شیر هوا خلا شکن را در سایزهای 200 تا 1000 میلیمتر و در فشارهای 10 تا 63 بار تولید می کند جنس بدنه این شیر از نوع استنلس استیل . فولاد ریختگری و انواع چدن داکتیل و جنس دیسک این شیر از نوع استنلس استیل و آلیاژهای پایه مس می باشد.

تذكر:

ميزان فشردگی فنر و شير تنظيم جریان در کارخانه ميراب به نحوی تنظيم شده است تا دیسک شير بتواند تحت مکش ایجاد شده در خط به راحتی باز شده و بدون ایجاد ضربه بسته شود. تنظيمات تا حد امکان نبایستی تغيير داده شوند. سيستم ضربه گير نباید حذف شود چرا که موجب ایجاد ضربه و نيز احتمال بروز آسيب به شير یا سایر تجهيزات خواهد شد.