اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

قزوین، بلوار نوروزیان
‌ نبش حکمت ۲۰ . پلاک ۱۳۸ طبقه ۳ واحد ۷

تماس : ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۶ ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۵
info[at]evanab.com

بازار جهانی پمپ آب در یک نگاه ، نگاهی کوتاه بر انواع پمپ آب

بازار جهانی پمپ آب در یک نگاه ، نگاهی کوتاه بر انواع پمپ آب

بازار جهانی پمپ آب ، آشنایی با بازار پمپ آب

پمپ‌ آب از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌ها محسوب می‌شوند و در گستره‌ی وسیعی از کاربردهای مختلف در دسترس هستند. پمپ‌ آب از نظر طراحی مهندسی و ساخت محصولات متنوعی هستند و به‌طور متعارف دارای تعدادی تجهیزات جانبی ضروری هستند. پمپ‌ آب جدید و امروزی عملکرد قابلیت اتکاتر به همراه بازده بیشتری را ارائه می‌کنند. پمپ‌ آب را می‌توان با توجه به شیوه جابه‌جایی به دو دسته پمپ‌ جابه‌جایی مثبت (رفت و برگشتی و چرخشی) و پمپ‌ گریز از مرکز تقسیم بندی نمود.

گستره کاربرد پمپ آب
پمپ‌ آب در گستره‌ی وسیعی از صنایع پایین دستی از قبیل صنایع نفت و گاز، شیمیایی، تصفیه خانه فاضلاب و صنایع عمومی از قبیل صنایع کاغذسازی، معدنی، غذایی و نوشیدنی و تولید قدرت مورد استفاده قرار می‌گیرند. افزایش استفاده از پمپ‌های آب در بخش نفت و گاز را می‌توان به بالا رفتن تقاضا برای انرژی نسبت داد. فن‌آوری‌های جدید در زمینه پمپ‌ آب، فرآیند جداسازی مایعات و گازها را به‌صورت بهینه امکان‌پذیر کرده است. به‌طور مشابه بالا رفتن تعداد تصفیه خانه‌های فاضلاب عمدتاً به علت افزایش تقاضا برای آب آشامیدنی جهت مصارف خانگی، آب برای مصارف صنعتی، مهار سیلاب و نمک‌زدایی است.

بازار جهانی پمپ آب
از تقاضا در بخش صنایع عمومی تا مسیرهای رشد پرسود فعلی
بازار پمپ‌ آب از نظر نوع به پمپ گریز از مرکز، پمپ رفت و برگشتی، پمپ چرخشی و انواع دیگر تفکیک می‌شود. پمپ‌های گریز از مرکز با در دست داشتن بیش از نیمی از بازار پمپ‌های آب در سال 2016 در صدر قرار دارند. پمپ‌های گریز از مرکز استفاده‌ی گسترده‌ای در کاربردهای گوناگون در صنایع نهایی دارند و برای مقابله با چالش‌های مربوط به کنترل جریان در پیکربندی‌های متفاوتی از قبیل پمپ‌های جریان مختلط و محوری، پمپ‌های تک‌مرحله‌ای، پمپ‌های شناور، پمپ‌های چندمرحله‌ای، پمپ‌های فاقد آب‌بند و پمپ‌های جریان دایروی استفاده می‌شوند.
با توجه به ارزیابی انجام شده در گزارش بازار جهانی پمپ‌ آب، صنایع نفت و گاز و پالایشی، تولید نیرو، شیمیایی، آب و فاضلاب و صنایع عمومی مهم‌ترین استفاده‌کنندگان از پمپ‌ آب هستند. در سال 2016 بخش عمده‌ای از این بازار به صنایع عمومی اختصاص داشت.

نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) بخش‌های تولید نیرو و آب و فاضلاب در فاصله سال‌های 2017 تا 2025 به ترتیب 5.2% و 5.0% پیش‌بینی شده است. انتظار می‌رود به‌ویژه با توجه به سرمایه‌گذاری روزافزون اقتصادهای نوظهور در بخش نیرو و انرژی میزان تقاضا برای پمپ‌های آب در بازه‌ی پیش‌بینی شده با رشد مواجه گردد. به عنوان مثال گروه برنامه‌ریزی هند در دوازدهمین برنامه‌ی پنج‌ساله‌ی خود افزایش ظرفیتی در حدود 72000 مگاوات را در نیروگاه‌های حرارتی طرح‌ریزی کرده است.
آسیا و اقیانوسیه به عنوان امیدوارکننده‌ترین بازار منطقه‌ای باقی می‌ماند.
در سال 2016 آسیا و اقیانوسیه از نظر میزان تقاضای منطقه‌ای با در دست داشتن بخش عمده‌ای از سهم بازار بخش غالب بازار محسوب می‌شد. با افزایش گسترده فعالیت‌های توسعه‌ی زیرساخت، به‌خصوص در اقتصادهای نوظهور از قبیل چین، هند و اندونزی، انتظار می‌رود در بازه‌ی مورد پیش‌بینی تقاضا برای پمپ‌های آب در منطقه شاهد رشد قابل‌توجهی باشد. منطقه آسیا و اقیانوسیه قابلیت ثبت نرخ رشد مرکب سالانه معادل 5.8% در بازه‌ی مورد پیش‌بینی را دارد. علت این مطلب را می‌توان در روند پرسرعت صنعتی شدن در کشورهای نوظهوری چون هند و چین یافت. انتظار می‌رود بازار آمریکای شمالی به دلیل افزایش قابل‌توجه فعالیت‌های شکست  در چند سال اخیر، با رشد یکنواخت و پیوسته‌ای همراه باشد. تصور می‌شود بازار آمریکای شمالی در بازه‌ی پیش‌بینی نرخ رشد مرکب سالانه 4.5% را تجربه کند.


برخی از شرکت‌های پیشرو فعال در بازار درهم‌آمیخته پمپ‌های آب عبارت‌اند از: شرکت Xylem، Sulzer، شرکت Flowserve، شرکت KSB، Danfoss A/S، Wilo SE، شرکت سهامی عام Weir Group، شرکت Ebara، شرکت Colfax و Alfa Laval.

اندیشه نوین آب اوان نماینده شرکت موتوژن ، میراب و پمپیران میتواند همراه شما در این صنعت باشد