logo evanab

تم سایت

الکتروموتور موتوژن
الکتروموتور موتوژن

الکتروموتور موتوژن

موتوژن

2.000.000

اندیشه نوین آب اوان نمایندگی فروش الکتروموتور موتوژن، تک فاز و سه فاز، برای استعلام قیمت‌های به‌روز محصولات موتوژن یا دانلود کاتالوگ و اطلاع از مشخصات فنی با مشاوران ما در ارتباط باشید.

پشتیبانی 24 ساعته

تماس با 02833685759

ارسال در سریع ترین زمان

سریع تر از همه جا

تضمین کیفیت کالا

خرید بهترین کالای موجود

پرداخت امن

امنیت در خریدهای آنلاین

الکتروموتور موتوژن

فروش الکتروموتور موتوژن

موتوژن یکی از شرکت‌های شناخته شده در ایران می‌باشد، شرکت موتوژن تبریز در حال تولید الکتروموتور و فعالیت در این زمینه‌ بوده به گونه‌ای که این شرکت در کنار تولید این نوع الکتروموتور‌ها، آن‌ها را نیز طراحی می‌کند. فعالیت این شرکت در اصل ادامه یافته فعالیت گلد الکتریک بوده و نام شرکت در سال 1354 به موتوژن تغییر یافته است.

نکته: شرکت موتوژن بیش از 4 دهه مشغول به تولید در زمینه‌ی الکتروموتور می‌باشد.

این شرکت با داشتن دانش و تجربه که در این سال‌ها داشته توانسته در این زمینه به خوبی بدرخشد، امروزه، شرکت در حال تولید انواع مختلف الکترو‌موتور‌ها بوده همانند: الکتروموتور تک فاز، الکتروموتور سه فاز و طراحی و تولید الکترو‌موتور‌های خاص به منظور مصارف در بخش‌های خانگی و بخش‌های مختلف صنعتی با توجه به نیاز مشتریان.

شرکت موتوژن در طی این سال‌ها با توجه به رعایت اصول تولیدات نوین در بخش صنعت توانسته گواهی‌های IOS 9001 و IOS 2008 را در طی آزمایشات استاندارد از سازمان SGS دریافت کند، سازمان SGS در واقع یک شرکت چند ملیتی بوده و دفتر مرکزی آن در شهر ژنو در کشور سوئیس قرار دارد، این شرکت مشغول خدمات بازرسی به منظور کنترل کیفیت و ارائه کننده این نوع خدمات بوده و گواهی‌های صدور شده توسط آن در جهان به رسمیت شناخته است.

تمام محصولات شرکت موتوژن چه موتور‌های تک فاز و چه سه فاز دارای استاندار‌های بین المللی می‌باشند، همانند:

محصولات شرکت موتوژن امروزه در بازار‌های داخلی و خارجی به منظور استفاده در مصارف صنعتی و خانگی مورد استفاده و استقبال قرار گرفته می‌شوند و این شرکت تا به امروز بیش ‌از 2 میلیون الکتروموتور تولید و به مشتریان خود ارائه داد است. ناگفته نماند شرکت موتوژن تبریز تا سال 1369 یک شرکت خصوصی بوده در طی گذشت این سال‌ها با گذر از پله‌های پیشرفت، امروز یک شرکت به عنوان سهامی عام تبدیل شده و به طور رسمی به ثبت رسیده است.

الکتروموتور موتوژن

محصولات الکتروموتور موتوژن

همان‌طور که اشاره داشتیم این شرکت با توجه به دانش و تجربه‌ی که در این سال‌ها داشته توانسته انواع الکتروموتور‌ها را با توجه به نیاز و درخواست مشتریان طراحی و تولید کند، برای مثال:

 1. انواع مختلف از الکتروپمپ
 2. انواع مختلف از الکتروموتور‌های مشعل دار (گازی یا گازوئیلی)
 3. انواع مختلف از الکتروموتورهای سه فاز با بدنه چدنی
 4. انواع مختلف از الکتروموتورهای سه فاز با بدنه آلومینیومی
 5. انواع مختلف از الکتروموتورهای تک فاز خازن دائمی
 6. انواع مختلف از الکتروموتورهای تک فاز دو خازن
 7. انواع مختلف از الکتروپمپ‌های صعنتی
 8. انواع مختلف از الکتروموتورهای مرتبط با دستگاه‌های خنک کننده و کولر‌ها

شما عزیزان می‌توانید در صورت نیاز به راهنمایی در خصوص محصولات یا ثبت درخواست خرید انواع الکتروموتور با مشاورین ما در تماس باشید مشاورین ما آماده بهترین خدمت رسانی در طول 24 ساعت شبانه روز به شما عزیزان می‌باشند، شرکت اوان آب نمایندگی رسمی شرکت موتوژن است و در زمینه‌ی فروش محصولات این شرکت در حال فعالیت می‌باشد.

آشنایی با برخی از محصولات پر فروش و پر استفاده از محصولات شرکت موتوژن

تیم اوان آب در نظر داشته تا برخی از محصولات شرکت موتوژن که به مرور پر استفاده و پر فروش می‌باشند را به شما عزیزان معرفی کند تا به راحتی تصمیم درستی را در زمان خریدتان داشته باشید.

الکتروموتور‌های سه فاز

الکتروموتور‌های سه فاز در دو نوع بدنه تولید و روانه بازار‌های خارجی و داخلی می‌شوند، الکتروموتور‌ سه فاز با بدنه چدنی و الکتروموتور سه فاز با بدنه آلومینیومی وجود دارد.

الکتروموتور سه فاز با بدنه آلومینیومی

با توجه به وجود این نوع الکتروموتور با بدنه آلومینیومی باید بگوییم خود این نوع در دو مدل نیز وجود دارد، الکتروموتور سه فاز با بدنه آلومینیومی در دو مدل یک دور و دو دور تولید و مورد استفاده قرار می‌گیرند. سایز این نوع از الکترومور 56 الی 160 می‌باشد، توان آن‌ها 0.09 تا 18.5 کیلووات در نظر گرفته شده و حداکثر توان در سرعت 750 دور 7.5 کیلووات (8 پل)، در سرعت 1000 دور 11 کیلووات (6 پل)، در سرعت 1500 دور 15 کیلووات (4 پل) و در سرعت 3000 دور 18.5 کلیوات (2 پل) می‌باشد، درجه حفاظت این نوع از الکتروموتور‌ها IP54، کلاس حرارتی F می‌باشد و فرکانس آن نیز 50HZ است.

الکتروموتور سه فاز تک دور و دو دور

همان‌طور که اشاره داشتیم این نوع الکتروموتور‌ها با بدنه آلومینیومی تولید می‌شوند و ناگفته نماند دارای استاندارد‌های IUEC 34 نیز می‌باشند، این نوع الکتروموتور‌ها سه فاز بوده و روتور‌ آن‌ها به شکل قفس سنجابی طراحی شده است، با توجه به دارا بودن این نوع الکتروموتور‌ها به فن خنک کننده می‌توانید از آن‌ها به صورت بلند مدت و استفاده دائمی را داشته باشید. تفاوت‌های چندانی در این نوع الکتروموتور‌ها نبوده و ویژگی‌های برابری را دارا هستند و تفاوت فقط در تعداد دور بین تک دور و دو دور‌ها وجود دارد.

الکتروموتور سه فاز با بدنه چدنی

الکتروموتور سه فاز چدنی یکی دیگر از محصولات شرکت موتوژن تبریز بوده و از بهترین محصولات شرکت به شمار می‌رود، این نوع الکترو‌موتور نیز دارای روتور قفس سنجابی بوده و در توان‌های 18.5 کیلووات تا 90 کیلووات تولید می‌شود البته بسته به درخواست مشتریان تا توان 400 کیلووات به شکل سفارشی قابل تولید و سفارش بوده، فرکانس کاری آن‌ها 50HZ می‌باشد و طبق استاندار‌دهای IUEC 34 در حال تولید می‌باشند، از این نوع الکتروموتور نیز می‌توانید به صورت استفاده دائم و بلند مدت در طول روز را داشته باشید، ولتاژی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است V380 است و کلاس حرارتی الکتروموتور سه فاز چدنی F می‌باشد.

نکته: الکتروموتورهای سه فاز با بدنه آلومینومی و چدنی هر دو با استفاده از پروانه خنک کننده و پره روتور عمل تهویه را انجام می‌دهند.

الکتروموتور سه فاز چدنی یکی دیگر از محصولات شرکت موتوژن تبریز بوده و از بهترین محصولات شرکت به شمار می‌رود، این نوع الکترو‌موتور نیز دارای روتور قفس سنجابی بوده و در توان‌های 18.5 کیلووات تا 90 کیلووات تولید می‌شود البته بسته به درخواست مشتریان تا توان 400 کیلووات به شکل سفارشی قابل تولید و سفارش بوده، فرکانس کاری آن‌ها 50HZ می‌باشد و طبق استاندار‌دهای IUEC 34 در حال تولید می‌باشند، از این نوع الکتروموتور نیز می‌توانید به صورت استفاده دائم و بلند مدت در طول روز را داشته باشید، ولتاژی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است V380 است و کلاس حرارتی الکتروموتور سه فاز چدنی F می‌باشد.

نکته: الکتروموتورهای سه فاز با بدنه آلومینومی و چدنی هر دو با استفاده از پروانه خنک کننده و پره روتور عمل تهویه را انجام می‌دهند.

الکتروموتور تک فاز خازن دائم

الکتروموتور تک فاز از دیگر محصولات شرکت موتوژن می‌باشد، خازن دائم بوده و پوسته بدنه آن از جنس آلومینوم می‌باشد و در سایزهای 56 تا 112 طراحی و تولید می‌شوند، از الکتروموتور تک فاز خازن دائم در مصارف مختلفی قابل استفاده است، همانند:

 • گرم کننده‌های هوا
 • فن‌ها
 • کمپرسور‌های تهویه مطبوع
 • بلوئر‌ها (مکش هوا)

از قابلیت‌های این نوع الکتروموتور می‌توانیم به ولتاژ نامی 220 ولت و توان 0.09 تا 2.2 کیلووات اشاره داشته باشیم به طور کلی گشتاور این نوع الکتروموتور‌ها 0.3 تا 21.88 نیتون بوده از استاندار‌دهای IUEC 34 بی‌بهره نبوده و به شکل عالی راندمان خوب و ضریب توان بالایی را داشته‌اند.

الکتروموتور تک فاز صعنتی دو خازن

این نوع از الکتروموتور‌ها دارای دو خاز به شکل خازن دائم و خازن استارت می‌باشند، این نوع از الکتروموتور تک فاز نیز همانند الکتروموتور تک فاز خازن دائم از بدنه‌ی با پوسته آلومنیوم می‌باشد و در سایز‌های 56 تا 112 طراحی و موجود هستند، مصارف مختلفی را داشته و به نوعی بسیار کارآمد به شمار می‌روند، برخی از مصارف الکتروموتور تک فاز صعنتی دو خازن:

 • میکسر مصالح ساختمانی
 • انواع مختلف آسیاب‌ها
 • انواع مختلف ماشین‌های تراش
 • انواع مختلف ماشین آلات کشاورزی

نکته: باید بگویم که این نوع از الکتروموتور‌ها نیز در بدنه چدنی نیز موجود می‌باشند، یکی از مزیت‌ها با بدنه چدنی استحکام بالای الکتروموتور بوده و آن را مناسب شرایط سخت‌تر می‌کند، البته باید در نظر داشته باشید کدام یک از الکتروموتور‌ها مناسب نیاز شما عزیزان بوده. از این رو می‌توانید با مشاورین اوان آب در تماس باشید تا در خصوص خرید، شما عزیزان را راهنمایی کنند تا خرید بهتری را داشته باشد.

کاربرد الکترموتور‌های موتوژن

الکترموتورهای موتوژن یک نوع موتور الکتریکی هستند که به صورت خاص برای کاربردهایی مانند پمپاژ، فشار قوی، و مواردی که نیاز به گشتاور بالا دارند، استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قابلیت کنترل دور و گشتاور بالا و همچنین سادگی و قدرتمندی در عملکرد، برای بسیاری از کاربردهای صنعتی و تجاری مناسب هستند. همچنین، به دلیل عدم نیاز به قطعات متحرک برای تولید گشتاور، این موتورها به طور کلی بسیار قابل اعتماد هستند و در برخی کاربردهای پرخطر مانند مواردی که با مواد خطرناک سروکار دارند، استفاده می‌شوند.

بعضی از کاربردهای الکترموتورهای موتوژن شامل فرآیندهای صنعتی مانند میکسرهای مواد خوراکی، کوره‌های ذوب فلزات، تاسیسات آب و فاضلاب، پمپاژ، تهویه مطبوع و سیستم‌های تهویه‌ی مرکزی و ماشین آلات سنگین مانند کامیون‌های باربری و دستگاه‌های ساختمانی می‌شوند. تعدادی از کاربردهای الکترموتورهای موتوژن عبارتند از:

صنایع فولاد

در این صنعت، الکترموتورهای موتوژن برای کاربردهایی مانند ورق‌کشی، برش، کوچک کردن و شکل‌دهی فلزات و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قابلیت تحمل بار بالا و گشتاور قدرتمند، برای فرآیندهایی که نیاز به قدرت و دقت بالا دارند، مناسب هستند.

صنایع معدنی

در صنایع استخراج و فرآوری مواد معدنی، الکترموتورهای موتوژن برای استخراج، حمل و جابجایی مواد معدنی و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قدرت و گشتاور بالای خود، مناسب برای کاربردهایی مانند سنگ‌شکن‌ها، کارخانجات برای فرآوری مواد معدنی و غیره هستند.

صنایع فولاد

در خطوط تولید خودرو، الکترموتورهای موتوژن برای انتقال قابل برنامه‌ریزی قدرت به ابزارهای مختلفی مانند ربات‌ها، تسمه‌های نقاله و غیره استفاده می‌شوند.

صنایع غذایی

در صنایع تولید مواد غذایی، الکترموتورهای موتوژن برای میکسرهای مواد خوراکی، آسیاب‌ها، خمیرکن‌ها و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قدرت و دقت بالا، مناسب برای فرآیندهایی هستند که نیاز به کنترل دقیق و موثر دارند.

صنایع نفت و گاز

در صنایع استخراج و فرآوری نفت و گاز، الکترموتورهای موتوژن برای استخراج، حمل و جابجایی مواد و تجهیزات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این موتورها به دلیل قابلیت تحمل شرایط سخت و گشتاور بالا، مناسب برای کاربردهایی مانند پمپاژ، تجهیزات حفاری و غیره هستند.

صنایع شیمیایی

در صنایع شیمیایی، الکترموتورهای موتوژن برای مخلوط‌کن‌ها، خمیرکن‌ها، تراشه‌کن‌ها و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قابلیت کنترل دقیق دور و گشتاور، مناسب برای فرآیندهایی هستند که نیاز به کنترل دقیق دارند.

صنایع الکترونیکی

در صنایع الکترونیکی، الکترموتورهای موتوژن برای انتقال قدرت به دستگاه‌هایی مانند ربات‌ها، ماشین‌آلات CNC و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل دقت و کنترل بالا، مناسب برای فرآیندهایی هستند که نیاز به دقت و سرعت بالا دارند.

صنایع نظامی

در صنایع نظامی، الکترموتورهای موتوژن به عنوان منبع قدرت برای انواع ماشین‌آلات و تجهیزات نظامی، مانند بالگردها، سیستم‌های تحریک، کارخانجات تولید مهمات و غیره استفاده می‌شوند.

صنایع هوا فضایی

در صنایع هوا فضایی، الکترموتورهای موتوژن برای انتقال قدرت به انواع سیستم‌های تحریکی فضایی، مانند پروانه‌ها، سیستم‌های تحریک جهت‌دهی و غیره استفاده می‌شوند.

سیستم‌های تولید انرژی

در سیستم‌های تولید انرژی، الکترموتورهای موتوژن برای ژنراتورهای بادی، توربین‌های آبی و غیره استفاده می‌شوند. این موتورها به دلیل قابلیت تحمل شرایط سخت و گشتاور بالا، مناسب برای کاربردهایی هستند که نیاز به انتقال قدرت بالایی دارند.

برخی از ویژگی‌های موجود در الکترموتور‌های موتوژن

الکترموتورهای موتوژن یکی از مهمترین نوع الکتریکی موتورها هستند که در صنایع مختلف به کار می‌روند. این موتورها دارای ویژگی‌هایی هستند که آنها را برای کاربردهایی که نیاز به قدرت بالا، کارایی بالا، دقت بالا، سرعت قابل تنظیم و کنترل دقیق دور و گشتاور دارند، مناسب می‌کند. الکترموتورهای موتوژن دارای ویژگی‌های مختلفی هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

قابلیت تحمل بار بالا

الکترموتورهای موتوژن به دلیل گشتاور قدرتمند و قابلیت تحمل بار بالا، مناسب برای کاربردهایی هستند که نیاز به انتقال قدرت بالا دارند.

قابلیت کنترل دقیق دور و گشتاور

این موتورها به دلیل قابلیت کنترل دقیق دور و گشتاور، مناسب برای کاربردهایی هستند که نیاز به دقت بالا دارند، مانند خطوط تولید خودرو و صنایع شیمیایی.

کارایی بالا

الکترموتورهای موتوژن به دلیل کارایی بالا و کاهش هدررفت انرژی، مناسب برای کاربردهایی هستند که نیاز به کارایی واقعی دارند.

طول عمر بالا

الکترموتورهای موتوژن به دلیل ساختار ساده و قطعات کمتر، طول عمر بالایی دارند و نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتری دارند.

صدای کمتر

الکترموتورهای موتوژن به دلیل ساختار ساده و عدم وجود قطعات اضافی، صدای کمتری نسبت به سایر نوع موتورها ایجاد می‌کنند.

سرعت قابل تنظیم

الکترموتورهای موتوژن دارای قابلیت تنظیم سرعت هستند و می‌توانند به سرعت‌های مختلفی عمل کنند.

عدم نیاز به نگهداری

الکترموتورهای موتوژن به دلیل ساختار ساده و عدم وجود قطعات اضافی، نیاز به تعمیرات و نگهداری کمتری دارند.

قابلیت استفاده در محیط‌های خطرناک

الکترموتورهای موتوژن به دلیل عدم وجود قطعات اضافی و ساختار ساده، قابلیت استفاده در محیط‌های خطرناک را دارند.

قابلیت استفاده با منابع تغذیه مختلف

الکترموتورهای موتوژن می‌توانند با منابع تغذیه مختلفی مانند جریان مستقیم (DC) و جریان متناوب (AC) کار کنند.

قابلیت کار در دماهای مختلف

الکترموتورهای موتوژن به دلیل ساختار ساده و قطعات کمتر، قابلیت کار در دماهایمختلف را دارند و می‌توانند در شرایط مختلفی از جمله دماهای بالا و پایین کار کنند.

چرا موتوژن؟

الکتروموتورهای شرکت موتوژن یکی از بهترین محصولات در زمینه‌ی الکتروموتور در کشور عزیزمان ایران به شمار می‌روند، البته ناگفته نماند که محصولات شرکت موتوژن در بازار‌های جهانی نیز طرفداران خاص خود را داشته و ما شاهد صادرات آن‌ها در باز‌ارهای جهانی نیز می‌باشیم، برخی از ویژگی‌های محصولات موتوژن:

 • غنی بودن انواع محصولات شرکت موتوژن
 • به سادگی قابل راه اندازی می‌‌باشند
 • راندمان بالا محصولات
 • کیفیت ساخت
 • حمایت از کالای داخلی
 • قیمت بهتر و کمتر محصولات شرکت موتوژن با توجه به شرایط اقتصادی نسبت به رقبای خارجی.
 • دوام کاری بالا به طوری که می‌توانید به صورت دائم از آن‌ها استفاده کنید
 • گشتاور و دور یکنواخت محصولات، آن‌ها را برای پروژه‌های مهم محبوب می‌کند
 • همان‌طور که در این مقاله از اوان آب خواندن محصولات موتوژن دارای استانداردهایی مختلف بین المللی می‌باشند، همانند:
 1. NEMA
 2. DIN
 3. IEC

اجزا تشکیل دهنده الکتروموتور موتوژن

الکتروموتور‌های شرکت موتوژن همانند تمام دستگاه‌ها و الکتروموتور‌ها از اجزاء مختلفی تشکیل شده‌اند، همانند:

 1. بدنه
 2. رتور
 3. استاتور
 4. شافت
 5. فن خنک کننده

بدنه

بدنه، یکی از مهم‌ترین اجزا از الکتروموتور‌ها بوده که باعث جلوگیری از ورود هر گونه گرد و غبار به داخل الکتروموتور می‌باشد و عامل اصلی در کنار‌ هم بودن قطعات داخل الکتروموتور است و وجود آن به شدت از مهم‌ترین مسائل در مرحله تولید یک الکتروموتور مناسب به شمار می‌رود. بدنه الکترومور‌های شرکت موتوژن از آلومنیوم و چدن بوده و بسته به نوع نیاز مشتری طراحی، تولید و روانه بازار می‌شوند.

رتور

رتور بخش متحرک یک الکتروموتور می‌باشد، روتور‌ها معمولا از جنس فولاد ساخته شده و از قطعاتی جدا از هم و باریک تشکیل می‌شوند در میان روتور‌ها میله‌های مختلفی از جنس مش و آلومنیوم قرار دارد.

استاتور

استاتور‌ها یکی دیگر از قطعات مهم و حساس در یک الکتروموتور به کار رفته می‌باشند و به شکل ورقه‌ای شکل تولید می‌شوند، قسمت ثابت در الکتروموتور استاتور گفته می‌شود، وظیفه‌ی استاتور ساخت میدان مغناطیسی در الکروموتور بوده و به همین دلیل آن را به شکل ورقه‌ای تولید می‌کند باید بگویم که این موضوع به دلیل کاهش تلفات ناشی از جریان گردابی بوده و در صورتی که جریان گردابی را کاهش ندهیم باعث ایجاد گرما و داغ شدن استاتور می‌شود و در نهایت این موضوع انرژی الکتروموتور را هدر می‌دهد.

شاف

شاف درون الکتروموتور‌ها وظیفه دارد تا انرژی تولید شده مکانیکی را به وسیله خود الکتروموتور به سیستم صنعتی انتقال بدهد، به طور کلی وظیفه انتقال نیرو توسط شاف درون دستگاه صورت می‌گیرد.

فن خنک کننده

همان‌طور که اشاره داشتیم در صورت ایجاد گرما و داغ شدن الکتروموتور انرژی هدر رفته و با شنیدن نام فن خنک کننده همه ما میدانیم که وظیفه این قطعه خنک کردن الکتروموتور بوده، درون الکتروموتور‌ها معمولا یک تا چند فن به منظور کاهش یا از بین بردن گرما نصب می‌شود.

شرکت اوان آب یکی از نمایندگی‌های رسمی شرکت موتوژن بود است و بدین منظور‌ در حال فعالیت در زمینه‌ی فروش و تمام امور خدمت رسانی در رابطه‌ با انواع محصولات شرکت موتوژن می‌باشد، در صورت نیاز می‌توانید تمام محصولات موتوژن را از ما خریداری کرده، برای اطلاع از قیمت‌های روز محصولات، مشاوره خرید و راهنمایی در مورد تمام محصولات موتوژن می‌توانید از راه‌های مختلف با ما در ارتباط باشید، اندیشه نوین آب اوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *