اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

قزوین، بلوار نوروزیان
‌ نبش حکمت ۲۰ . پلاک ۱۳۸ طبقه ۳ واحد ۷

تماس : ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۶ ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۵
info[at]evanab.com

شاسی پشت تراکتوری چیست ؟ آشنایی با شاسی پشت تراکتوری

شاسی پشت تراکتوری چیست ؟ آشنایی با شاسی پشت تراکتوری

آشنایی با پمپ پشت تراکتوری ، کاربرد و دلیل استفاده از پمپ پشت تراکتوری ،پمپ پشت تراکتوری چیست؟

در بسیاری از مناطق روستایی، تآمین برق برای زمین های کشاورزی کاری سخت و پیچیده است و همین امر کار آبرسانی و آبیاری را با موانع جدی روبرو می سازد. برای حل این مشکل دو راه وجود دارد:

استفاده از موتور برق

استفاده از تراکتور به عنوان مولد نیروی برق

استفاده از موتور برق بسیار رایج و مرسوم است اما از آنجا که برای خرید موتور برق مبلغ قابل توجهی مورد نیاز است بسیاری از کشاورزان ترجیح می دهند که از تراکتور خود به عنوان مولد برق استفاده نمایند بدین صورت که موتور تراکتور مثل موتور تک نیروی دورانی تولید می کند و شفت پشت تراکتور مثل گاردن عمل کرده و حرکت دورانی را به پمپ منتقل می کند. میزان دوران در تراکتورهای مختلف متفاوت است. اما معمولاً اکثر تراکتورهای موجود در بازار ایران کمتر از 540 دور بر دقیقه دوران دارند که این عدد برای به گردش درآوردن پمپ های سانترفیوژ کافی نیستند و به همین دلیل پمپ پشت تراکتوری نیاز به نصب گیربکس مناسبی دارند.

برای انتخاب پمپ پشت تراکتوری باید پارامترهایی، مثل هد و دبی و همچین طول مسیر رونده جهت آبیاری و یا وجود /عدم وجود فیلتراسیون مشخص شود. هرچقدر پمپ انتخاب شده قوی تر باشد گیربکس هم قوی تر انتخاب خواهد شد.

سایز گیربکس از 1/3 تا 1/6 است و هرچقدر نسبت بالاتر برود گیربکس گرانتر است. پس از انتخاب پمپ وگیربکس نوبت به ساخت شاسی مورد نظر می رسد که پارامترهایی مثل ابعاد و سایز ناودانی ها و ارتفاع و... باید مدنظر قرار گیرد.

شرکت اندیشه نوین آب اوان نماینده انحصاری پمپیران، موتوژن و میراب در استان قزوین با تجربه فراوان در زمینه ساخت شاسی برای پمپ پشت تراکتوری تآکید خاصی بر استفاده از پمپ پمپیران به جهت کیفیت محصولات آن دارد. همچنین ناودانی های استفاده شده توسط این شرکت طبق استاندارد پمپیران و از نوع سنگین است. همچنین شرکت اندیشه نوین آب اوان در خصوص ساخت شاسی کوپله دقت بالایی در خصوص جنس و کیفیت کوپلینگ ها قائل می باشد که تنها از کوپلینگ های KB استفاده می شود.

کارشناسان شرکت اندیشه نوین آب اوان آماده ارائه خدمات مشاوره تخصصی به کشاورزان و هم وطنان عزیز در زمینه فروش پمپ پشت تراکتوری می باشد.

شاسی پشت تراکتوری