اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

ایران ، قزوین
بلوار اسد آبادی، اندیشه نوین آب اوان

پمپ صنعتی چیست؟

پمپ صنعتی چیست؟

در بسیاری مواقع در صنعت لازم است تا مایعی را از جایی به جای دیگر انتقال دهند. اعم از اینکه این مایع به صورت آب، نفت، مواد شمیایی صنعتی، فاضلاب، گل‌ولای، دوغاب یا محصولات غذاییِ مایع باشد، لازم است تا پمپ‌ها این مایع را از جایی به جایی دیگر منتقل کنند و در زمان نیاز، سرعت انتقال این مایع را افزایش دهند.
انواع پمپ‌های صنعتی: از آنجا که در صنعت انواع مختلفی از مایعات به کار می‌روند، لازم است که پمپهای صنعتی نیز شکلها و اندازه‌های مختلفی داشته باشند. پمپ‌های جابجاییِ مثبت انواع مختلفی دارند؛ از جمله، پمپهای چرخشی و پمپهای رفت‌وبرگشتی که، برای انتقال مایعات به میزان ثابت و با فشار زیاد، از حرکت استفاده می‌کنند. این پمپها انواع زیادی دارند، مانند پمپ پیستونی، پمپ دیافراگمی (بادی)، پمپ اسکرو (پیچی)، پمپ چرخ‌دنده‌ای، پمپ پریستالتیک، پمپ حفره پیش‌رونده، و بسیاری پمپهای دیگر.
پمپهای گریز از مرکز نیز هستند که برای تسریع انتقال مایعات و افزایش فشار از پروانه استفاده می-کنند. انواع بسیاری از پمپ‌های دیگر نیز وجود دارند که بر اساس کاری که انجام می‌دهند نام‌گذاری شده‌اند؛ از جمله، پمپ بتن، پمپ دوغاب، پمپ آسیابی و بسیاری پمپ‌های دیگر. تنها پمپ‌هایی که در صنعت به کار نمی‌روند، پمپ‌هایی هستند که کاربرد پزشکی، علمی یا خانگی دارند، هرچند سازوکار اصلی آنها یکسان است.
بزودی در سایت آب اوان به بررسی چند تولیدکنندۀ پمپ صنعتی می‌پردازیم.

 

 

لیست قیمت پمپیران

لیست قیمت پلی رود

لیست قیمت ایران مدار

لیست قیمت موتوژن