logo evanab

پمپ صنعتی چیست؟ آشنایی با انواع پمپ صنعتی و کاربرد آن

تاریخ انتشار: ۴ فروردین, ۱۴۰۲

امتیاز دهی به نوشته:
5/5

شکلها و اندازه‌های مختلفی داشته باشند. پمپ‌های جابجاییِ مثبت انواع مختلفی دارند؛
پمپ صنعتی چیست ؟ آشنایی با مزایا و کاربرد پمپ صنعتی
در بسیاری مواقع در صنعت لازم است تا مایعی را از جایی به جای دیگر انتقال دهند. اعم از اینکه این مایع به صورت آب، نفت، مواد شمیایی صنعتی، فاضلاب، گل ‌ولای، دوغاب یا محصولات غذاییِ مایع باشد، لازم است تا پمپ‌ها این مایع را از جایی به جایی دیگر منتقل کنند و در زمان نیاز، سرعت انتقال این مایع را افزایش دهند.
انواع پمپ‌ صنعتی:

از آنجا که در صنعت انواع مختلفی از مایعات به کار می‌روند، لازم است که پمپ صنعتی نیز شکلها و اندازه‌ های مختلفی داشته باشند.

پمپ جابجایی مثبت

پمپ‌های جابجاییِ مثبت انواع مختلفی دارند؛ از جمله، پمپ های چرخشی و پمپ های رفت ‌و برگشتی که، برای انتقال مایعات به میزان ثابت و با فشار زیاد، از حرکت استفاده می‌کنند. این پمپ ها انواع زیادی دارند، مانند پمپ پیستونی، پمپ دیافراگمی (بادی)، پمپ اسکرو (پیچی)، پمپ چرخ‌دنده‌ای، پمپ پریستالتیک، پمپ حفره پیش‌رونده، و بسیاری پمپ های دیگر.
پمپ های گریز از مرکز نیز هستند که برای تسریع انتقال مایعات و افزایش فشار از پروانه استفاده می-کنند. انواع بسیاری از پمپ‌های دیگر نیز وجود دارند که بر اساس کاری که انجام می‌دهند نام‌گذاری شده‌اند؛ از جمله، پمپ بتن، پمپ دوغاب، پمپ آسیابی و بسیاری پمپ‌های دیگر. تنها پمپ‌هایی که در صنعت به کار نمی‌روند، پمپ‌هایی هستند که کاربرد پزشکی، علمی یا خانگی دارند، هرچند ساز وکار اصلی آنها یکسان است.

 

شرکت اندیشه نوین آب اوان با دارا بودن نمایندگی انحصاری پمپیران در استان قزوین در زمینه فروش کلیه پمپ های صنعتی شرکت پمپیران فعالیت میکند

انواع پمپ صنعتی تولید شرکت پمپیران بدین شرح است :
انواع پمپ گریز از مرکز

انواع پمپ فشار قوی طبقاتی یا WKL

انواع پمپ شناور

انواع کفکش و لجن کش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *