اندیشه نوین آب اوان | نماینده پمپیران

قزوین، بلوار نوروزیان
‌ نبش حکمت ۲۰ . پلاک ۱۳۸ طبقه ۳ واحد ۷

تماس : ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۶ ۰۲۸۳۳۶۸۵۷۵۵
info[at]evanab.com

راهنمای استفاده و نصب شیر کشویی میراب ، نحوه نصب شیر فلکه

راهنمای استفاده و نصب شیر کشویی میراب ، نحوه نصب شیر فلکه

آشنایی با شیر کشویی زبانه لاستیکی ، راهنمای استفاده و نصب شیر کشویی زبانه لاستیکی

شیر کشویی زبانه لاستیکی یک شیر مسدود کننده است که برای هر دو حالت باز یا بسته مناسب می باشد. این شیر دارای نشیمنگاه ارتجاعی (کشوئی با روکش لاستیکی) است. شیر کشویی زبانه لاستیکی را می توان به صورت دستی از طریق فلکه یا آچار مخصوص (در صورت نصب در یک محفظه) و یا به وسیله یک محور (در صورت نصب در زیر زمین) باز و بسته کرد. باز و بسته کردن شیر به صورت خودکار از طریق مکانیزم مخصوص امکان پذیر است. جهت استاندارد بستن شیر، موافق جهت عقربه های ساعت است.


نحوه ی نصب و حمل ونقل شیر کشویی زبانه لاستیکی میراب:

شیر کشویی زبانه لاستیکی دارای پوششی است که به خوبی از آن در برابر خوردگی محافظت می کند و بنابراین باید به شکلی از آن محافظت کرد که موقع حمل از انبار تا محل نصب به هیچ وجه آسیب نبیند. برای بلند کردن شیر های دارای ابعاد بزرگ اب استفاده از جرثقیل یا لیفتراک، بایستی از طریق سوراخ های فلنج یا قلاب های مخصوص اقدام گردد. به هیچ وجه شیر را با استفاده از فلکه آن بلند نکنید. بسته بندی محموله های داخل کشور به صورت روباز است و نحوه بسته بندی با تسمه پلاستیکی و محل قرار شیر آلات روی پالت چوبی می باشد. در ضمن طراحی پالتها به صورتی است که شیرآلات داخل پالت به راحتی رویت می شود. چگونگی حمل ونقل محموله های داخلی و صادراتی توسط لیفتراک دستی و ماشینی امکان پذیر است. قبل از نصب شیر، مسیر لوله را باید ازهر گونه آلودگی و مواد زائد از قبیل سنگریزه، ذرات چوب، پیچ و مهره …پاک کرد. در صورتی که احتمال ورود چنین اشیائی به داخل خط لوله وجود دارد یک صافی باید در سر راه شیر نصب شود. هنگام بستن شیر باید نسبت به عدم وجود تنش در محل اتصال اطمینان پیداکرد. در صورت اتصال شیر از طریق فلنج، پیچ های مربوطه را باید به طور ضربدری سفت کرد.


نگهداری و تعمیرات شیر کشویی زبانه لاستیکی میراب:

اصولا شیرهای فوق نیازی به نگهداری و تعمیرات ندارند. سفت کردن اضافی بوش آب بندی یا روانکاری اسپیندل لازم نیست. توصیه می شود که شیرهای زبانه لاستیکی را حداقل سالی یکبار برای جلوگیری از رسوبات و پوسته شدن، باز و بسته کرد. اورینگ های آب بندی محور از مواد ضد خوردگی ساخته شده اند و معمولا نیازی به نگهداری و تعمیرات ندارند انبارداری : از آن جایی که لاستیک روئی کشوئی (گیت) به نور شدید و اشعه ماورا بنفش حساس می باشد لازم است شیرها در مکانی سربسته نگهداری شوند . در غیر این صورت شیرها را به صورت ایستاده روی پایه فلنچ قرار دهید( مخصوصا برای انبار داری دراز مدت). پوشش رنگ موجود بر روی شیرها از نوع اپوکسی پودری می باشد که وظیفه آن حفاظت در برابر خوردگی و رسوب گیری است لذا از هر گونه آسیب رساندن به رنگ باید اجتناب گردد بدین منظور قبل از نصب ، شیر را از روی پالت چوبی باز نکنید.

شیر کشویی زبانه لاستیکی میراب

                                                                                                                                                                                       


تذکرات :
به طور کلی توصیه می شود که از متعلقات اصلی استفاده کنید. از شیر کشویی زبانه لاستیکی نباید به جای شیر کنترل استفاده گردد. لطفا در صورت مشاهده هر گونه

مشکلی مراتب را به این شرکت اطلاع دهید.